Datum/Tijd
Date(s) - 03/05/2025
15:00 - 18:00

Locatie
Martinuskerk

Categorieën


Mensen die interesse hebben in locaties in Tegelen en Steyl met een bijzonder verhaal uit de Tweede Wereldoorlog kunnen zich inschrijven voor een van de rondleidingen op zaterdagmiddag 3 mei 2025. De ruim zes kilometer lange belevingstocht heeft de naam Operatie Grenade, genoemd naar het offensief van het 9e Amerikaanse leger om de regio Venlo tussen 23 februari en 10 maart 1945 te bevrijden. De bevrijding vond uiteindelijk op 1 maart 1945 plaats, nu tachtig jaar geleden.

Onlangs legden ruim 400 leerlingen uit de groepen zeven en acht en hun leerkrachten van de scholen voor (speciaal) basisonderwijs in Tegelen en Steyl de route af. Het was de bedoeling om de tocht op Tweede Paasdag te organiseren voor het publiek, maar dat is verplaatst naar zaterdag 3 mei. Aanmelden kan door in te tekenen op één van de twee tijden: 15.00 (VOL) en 16.00 uur. Aanmelden gaat met dit formulier. Deelname kost € 2,- per persoon. Voor dat bedrag krijgen de deelnemers een ‘voedselbon’ die ze halverwege de wandeling kunnen inleveren.

De tocht leidt langs in totaal tien locaties waar in woord en beeld pakkend wordt stilgestaan bij de Tweede Wereldoorlog, waaronder de plek waar Jo Wilms werd gedood (bij een poging de Maas over te steken), de kloosterkelders in Steyl waar in de laatste 100 dagen van de Tweede Wereldoorlog duizenden inwoners van Steyl zich schuilhielden, ‘t Peske dat een ziekenhuis voor Duitse soldaten was en het Monument voor de Gevallenen in Tegelen. De start van alle rondleidingen is bij de Martinuskerk in Tegelen.

De belevingstocht Operatie Grenade is een initiatief van Heemkundige Kring Tegelen, Stichting Tegels Comité Herdenking Gevallenen en Stichting Forgiveness Museum. Deze organisaties vinden het belangrijk dat de verhalen en herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog levend blijven. De wandeling is mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeente Venlo.

Inschrijven gaat alleen met dit formulier.